Zamki i wkładki mechatroniczne

ZAMKI I WKŁADKI MECHATRONICZNE


Zamki mechatroniczne Kaba - stanowią połączenie niezawodnej, dopracowanej do perfekcji mechaniki z elementami elektronicznymi. Ze względu na podwójne kodowanie (mechaniczne i elektroniczne) wzrasta bezpieczeństwo systemu oraz zwiększa się jego elastyczność. Rodzina produktów mechatronicznych Kaba to nowoczesny system kontroli dostępu, który oparty jest na technologii bezdotykowej transmisji danych RFID. Kaba oferuje rozwiązania oparte na technologii Mifare (Evolo). Elementy, takie jak wkładki i zamki mechatroniczne, wkładki sterowane elektronicznie, czytniki, klucze, karty i okucia tworzą dopasowany do potrzeb, elastyczny i bezpieczny, niezależny system kontroli dostępu. W celu łatwego zarządzania elektronicznym lub mechatronicznym układem zamykającym system uzupełnia programator i oprogramowanie KEM.

  Dzięki możliwościom jakie daje nam oprogramowanie KEM można korzystać z takich funkcji jak:

 • odczyt historii zdarzeń (1000 lub 2000 ostatnich zdarzeń - w zależności od wersji oprogramowania)
 • ustalanie profili czasowych dla poszczególnych osób lub grup, np. pracownik ma prawo dostępu do pomieszczeń służbowych tylko w dni robocze w określonych z góry godzinach
 • funkcja dzień/noc. Zamek aktywuje się automatycznie o określonej godzinie i umożliwia dostęp do pomieszczenia w określonym przedziale czasowym np. 7.00 - 15.00
 • funkcja „Office” Zamek umożliwia dostęp do pomieszczenia każdemu tylko wówczas gdy w pomieszczeniu przebywa osoba tam urzędująca. Odmowa lub przyznanie dostępu sygnalizowane jest akustycznie (wkładki) a w urządzeniach c-lever oraz wkładkach digitalnych również optycznie poprzez zapalenie się diody odpowiedniego koloru. Zastosowanie elektronicznych chipów Legic lub Mifare pozwala na bardzo szybką zmianę praw dostępowych. Zagubione klucze lub karty można szybko usunąć z systemu bez konieczności wymiany zamków.

Inteligentne okucie - KABA EVOLO C-LEVER

 1. Zamek i wkładka są niezależne

 2. Każde drzwi posiadają niezależny system kontroli dostępu

 3. Łatwy w programowaniu i obsłudze

 4. Sygnalizacja optyczna i akustyczna

 5. Łatwy montaż bez doprowadzenia przewodów


GEGE LEGIC KEY

Swój nowy wymiar, swoisty "upgrade-mobility", mechaniczne klucze Gege zyskują dzięki zastosowaniu plastikowej nakładki na ich sześciokątne lub okrągłe główki. W nakładce znajduje się chip LEGICR, sterujący zbliżeniową wymianą danych, pomiędzy kluczem (przypisanym do danego użytkownika) a wkładką (tzn. jej centrum elektronicznym).

Gege legic key nie wymaga baterii ani konserwacji. Jest przy tym uniwersalnym medium identyfikacyjnym, do połączenia w jeden spójny system mechaniki z elektroniką, mogącym obsługiwać (poza wkładkami) np. inteligentne, samoryglujące się zamki typu Kaba elolegic lock i różnego typu czytniki Kaba elolegic reader.


GEGE ELOLEGIC CYLINDER: nowy wymiar GEGE MASTER KEY

Mechatroniczna wkładka Gege elolegic to połączenie sprawdzonych mechanicznych systemów zamknięć Gege z nowoczesną techniką identyfikacji LEGICR. Podobnie jak w przypadku mechatronicznych wkładek Kaba - także w Gege elolegic cylinder występuje podwójne kodowanie. I tylko w razie wzajemnej zgodności kodów: elektronicznego i mechanicznego, wkładkę można otworzyć.

ZBLIŻENIOWY PRZEKAZ DANYCH

Chip LEGICR - odpowiedzialny za zbliżeniowy, zakodowany przekaz danych, znajduje się w plastikowej nakładce na główkę klucza. Sterowany elektronicznie mechanizm blokujący wkładkę umieszczony został w specjalnej nakładce połączonej z obudową wkładki.
W zależności od wersji - centrum elektroniczne i baterie mogą znajdować się w płacie drzwiowym, pod okuciem lub w gałce. Nadawanie uprawnień kluczom użytkowników i ich kasowanie może odbywać się bezpośrednio we wkładce Gege elolegic, przy pomocy specjalnego klucza programującego. W przypadku większych systemów można wykorzystywać do tego celu programator Kaba elolegic programmer.

INTEGRACJA I KOMPATYBILNOŚĆ

Zgodnie z założeniami Grupy Kaba - także Gege elolegic cylinder jest kompatybilny nie tylko ze wszystkimi mechanicznymi systemami centralnego otwierania Gege, ale też z mechatroniczną rodziną wyrobów Kaba elolegic i z elektronicznymi systemami kontroli dostępu Kaba exos.Z powstania wkładki Gege elolegic zadowoleni mogą być również licencjonowani partnerzy Gege, mający już na swoim koncie wiele mechanicznych systemów kontroli dostępu Master Key. W czasie prac konstrukcyjnych szczególna uwaga zwrócona została m.in. na zagwarantowanie prostej i niezawodnej integracji wkładki elolegic z istniejącymi zamknięciami mechanicznymi. Sięgając zaś po Gege elolegic cylinder w wersji z gałką - wymiana wkładki mechanicznej na mechatroniczną nie trwa dłużej niż kilkanaście sekund!

ELASTYCZNOŚĆ ZASTOSOWAŃ

Gege elolegic cylinder może znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie istniejące systemy Master Key trzeba uzupełnić lub rozbudowa? o elementy elektronicznej kontroli dostępu i rejestracji zdarzeń, jak te? inne aplikacje LEGICR, np. gospodarowanie czasem pracy. Również w nowych systemach przeznaczonych dla budownictwa wielorodzinnego, biur, przedsiębiorstw i instytucji życia publicznego - Gege elolegic cylinder, w powiązaniu z zamknięciami typu mechanicznego i innymi wyrobami z rodziny Kaba elolegic - może także znaleźć zastosowanie.


KABA ELOLEGIC DIGITAL CYLINDER

Elektroniczna wkładka elolegic digital cylinder jest rozpoznawalna dzięki swojemu nowoczesnemu designowi, kompaktowym rozmiarom oraz łatwości obsługi. Posiada podświetlany pasek wokół klamki, który po zbliżeniu karty lub klucza z chipem Legic, na zielono sygnalizuje przyznanie dostępu, a na czerwono odmowę.